Opublikowano Dodaj komentarz

6 grudnia – Mikołajki

6 grudnia Mikołajki

6 grudnia MikołajkiJak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Mikołaj ma mnóstwo pracy. Zanim nadejdą Święta 6 grudnia obchodzimy Mikołajki czyli imieniny Mikołaja. 

Imieniny Mikołaja to święto, które jednak zobowiązuję. W nocy z 5 na 6 grudnia grzeczne dzieci, które mają dobre serduszka otrzymują drobne upominki. Za to niegrzeczne rózgę, która zmobilizuję do poprawy.

Należy pamiętać, że dla Świętego Mikołaja wszyscy jesteśmy dziećmi!!!

Druga połowa listopada do idealny moment, aby napisać list do Mikołaja (bez względu na wiek). Mikołaj i jego elfy czytają dokładnie, każdy otrzymany list.

W wielu krajach szykuje się różne przedmioty na umieszczenie ewentualnego prezentu. W Polsce szoruje się buty i umieszcza w przedpokoju. Za to w Stanach Zjednoczonych wystawia się skarpetki przy kominku. Co kraj to obyczaj jednak na całej kuli ziemskiej Mikołajki to nie lada wydarzenie.

Doskonale pamiętam z dzieciństwa to wyczekiwanie. Czy już był? Co przyniósł? I mam tak do dziś. Jest to magiczny czas. Czas,dzień nauczyciela - zestaw kiedy możemy odłożyć na bok wszystkie troski i poczuć się jak dzieci. Wiele radości mogą sprawić drobiazgi. Zaskocz swoich najbliższych!!! Nie czekaj na ostatni moment!!! 

Wobec tego zachęcam do pisania Listów do Mikołaja, a „Mikołajów” do zakupów.

Ja mam wiele marzeń!!! Może się spełnią…

Tu kupisz gotowe zestawy:

Zestaw herbat w kartonie 

Zestaw kaw w worku

Tu kupisz herbaty świąteczne:

Kompot Wigilijny

List do Mikołaja

Wigilijny Wieczór

Dodaj komentarz