Opublikowano

Czego pragnie kobieta?

dzień kobiet

Od tysiącleci kobiety na świecie były traktowane jako druga, słabsza płeć. Często zdane na łaskę i niełaskę mężczyzn. Postrzegane jako bezsilne, uległe i pasywne. W tzw. państwach zachodu obecnie wymaga się, aby kobiety traktować z szacunkiem, szarmancko! Są jednak miejsca, gdzie nadal kobiety nie mają żadnych praw.

W kulturze arabskiej kobieta jest własnością męża, ojca, brata nawet sąsiada. To z ich zdaniem musi się liczyć, sama nie ma nic do powiedzenia. Według National Crime Records Bureau, w Indiach co 50 minut kobieta ginie z ręki męża lub członka rodziny płci męskiej.

Kobiety zachodu, wyemancypowane feministki walczą z dyskryminacją, walczą o równouprawnienie. Pokazują, że kobiety mogą być niezależne, samodzielne, mocne i na pewno nie gorsze od mężczyzn.

W codziennym życiu to własnie na kobietę spada wiele obowiązków, z którymi musi się uporać, zmierzyć. Często niedoceniana, kiedy musi łączyć pracę zawodową z wychowaniem dzieci i ogarnianiem spraw domowych doprowadzają do spadku libido i niższej samooceny. Stereotypy są powielane mimo woli! Bo tylko odsetek mężczyzn zdecydowałoby się na zajęcie się obowiązkami domowymi i wychowaniem dzieci. I tylko odsetek kobiet z tych obowiązków chciałaby zrezygnować!

Można by zapytać.

Kobiety czego Wy chcecie?

I chyba nie ma jasnej odpowiedzi na to pytanie. Kobiety chcą być niezależne, ale czasem nie chcą mieć nic do powiedzenia. Silne, ale czasem bezbronne jak kotki. Chcą dominować, ale potrzebują też uległości.

Zbliża się 8 marca Dzień Kobiet i mimo wielu głosów, że jest to święto z PRL-u, że nie świętuję, że nie potrzebuję…

Każda kobieta oczekuje choć drobnego gestu, upominku…

Zapraszamy zatem na naszą stronę internetowa i sklepu, gdzie znajdziesz najlepsze herbaty i kawy świata. Zaskocz ją oryginalnością. Nie dawaj kolejnych rajstop i goździków!!! Wiemy, że jesteś zapracowany, więc poniżej umieszczamy listę najlepiej ocenianych produktów przez kobiety.

CARPE DIEMherbata zielona

SZEHEREZADA – herbata owocowa

FANTAZJA – herbata czarna

YELLOW RIVER – herbata biała

BELGIJSKIE PRALINY – kawa smakowa

PARYŻ NOCĄ – kawa smakowa