Opublikowano Dodaj komentarz

Czym pachną Święta Bożego Narodzenia?

kawa piernikowa

kawa piernikowaŚwięta Bożego Narodzenia to niezwykły czas! Każdemu kojarzą się z czymś wyjątkowym, ale czy istnieje uniwersalny zapach Świąt?

Dla każdego Święta Bożego Narodzenia mogą pachnieć inaczej. U jednych to królują zapachy pomarańczy, korzennych przypraw, pieczonego ciasta. Inni czują zapach choinki czy świeżego igliwia.

Zapach to jeden z niesamowitych zmysłów, który pobudza cały organizm. Z pewnością to zmysł wyjątkowy! Ponadto wystarczy zamknąć oczy, a stanie się bardziej intensywny, zmysłowy, zawładnie całym naszym ciałem. Przeniesie w miejsca, które charakteryzują się wyczuwalnym zapachem.

Niewątpliwie od samych świątecznych zapachów może zakręcić się w głowie…

Wspomnienia z dzieciństwa nie zawsze są obrazami, to często po prostu zapachy. Pamiętam obraz świąt u babci: choinka z lasu i świeczki, zwykłe świeczki w takich śmiesznych łapkach. 
W moim domu nie pamiętam żywej choinki tylko sztuczną. Kuchnia zawsze była wypełniona aromatami. Zapach grzybów, ryby, suszonych owoców, pieczonych ciast przenikały się nawzajem. I jeszcze coś, co zawsze jest w mej pamięci: Szafki pachnące cytrusami i cukierkami. Mama z tatą  stali w długich kolejkach, żeby nie zabrakło tego rarytasu. Dlatego potem chowali skarby głęboko w szafkach, żeby nie kusiły nikogo przed świętami. Często jednak kryjówki były nam dobrze znane… 🙂

Podsumowując pomimo, że upłynęło wiele lat dla mnie Święta zawsze będą pachniały tak samo.

To my musimy o to zadbać!

Zaparzyć sobie pyszną Piernikową kawę lub Korzenną Herbatę. Niech zapach roznosi się po całym domu… Rozpalić ogień w kominku… Ubrać choinkę… Ulepić pierogi…  

Zapraszamy do zakupów herbat i kaw o specjalnych świątecznych smakach i aromatach!

www.herbacianawyspa.pl

LIST DO MIKOŁAJA – herbata czarna Ceylon, papaja, jabłko, skórka pomarańczy, dekoracje cukrowe, rodzynki, żurawina, czekolada, truskawka.

GRZANIEC – hibiskus, skórka róży, jabłka, kwiat lipy, skórka pomarańcza, goździk, imbir, mango.

GOŹDZIKI W POMARAŃCZY – hibiskus, róża, ananas, jabłko, słonecznik, bławatek truskawka.

KORZENNA – czarna herbata Ceylon OP, skórka pomarańczy, anyż, goździki, rodzynki.

WIGILIJNY KOMPOT– jabłko, rodzynki, skórka pomarańczy, cynamon, śliwka, żurawina, wanilia, anyż.

WIGILIJNY WIECZÓR– zielona herbata Sencha, anyż, skórka pomarańczy, migdały, goździki, cynamon, płatki róży, truskawka, malina.

Dodaj komentarz