Opublikowano Dodaj komentarz

Jakby tu się rozgrzać?

Jak ja nie lubię jesieni!!!

Zimno w ręce, zimno w nogi, ogólnie ZIMNO!!! Poza tym już niebawem spadnie śnieg i będzie jeszcze gorzej brrrr!!!

Niektórzy mówią: „złota, piękna jesień, najlepsza pora roku”. Ja tak nie uważam. Za oknem wiatr, często deszcz, szybko robi się ciemno – depresyjnie, a do wiosny całe pół roku… Już od samego patrzenia przez okno nic mi się nie chce.

Co zrobić? Jak się rozgrzać? Jak przetrwać ten trudny okres?

Po pierwsze strój

Kochani skończyły się zwiewne sukienki, nastał czas na ciepły sweter, kurtkę, a już niedługo szalik, czapkę i rękawiczki.

Po drugie pożywienie

Musimy zadbać o to co jemy, aby nasze posiłki były bogate w dobre kalorię i pomagały naszemu organizmowi się rozgrzać. Pamiętajmy wobec tego, aby zjadać możliwie jak najczęściej coś ciepłego. Polecam gorące zupy z dodatkami czosnku i cebuli.

Używajmy do potraw korzennych przypraw, które w naturalny sposób rozgrzewają organizm. Polecam: imbir, kardamon, cynamon, goździki, 

Po trzecie napoje

Unikajmy zimnych i gazowanych napojów – ona nam nie pomogą. Polecam ciepłe herbatki do obiadu np. „imbirowo-cytrynową” lub „malinowo-poziomkową„, które dzięki swoim naturalnym składnikom dostarczą odpowiednich witamin.

A jeśli tego będzie mało to na jesienne i zimowe wieczory polecam coś co mnie nigdy nie zawodzi mianowicie Grzane piwo lub wino, ale koniecznie z aromatycznym rozgrzewającym suszem „Grzaniec„.

Przepis: do 500 ml piwa lub wina wsyp 25 g suszu grzaniec i podgrzewaj, aż uzyskasz pożądana temperaturę. Następnie dodaj odrobinę miodu do smaku. Koniecznie pij jeszcze gorący.

 

Dodaj komentarz