Opublikowano Dodaj komentarz

Mięta Pieprzowa – polski skarb zielarstwa

mięta

miętaMięta pieprzowa znajduje zastosowanie  w ludowej medycynie od wieków. Jej głównym zastosowaniem są dolegliwości związane z układem trawiennym i żołądkiem. Oprócz tego, mięta pieprzowa ma jeszcze więcej właściwości godnych uwagi.

Mięta przede wszystkim znana jest ze właściwości poprawiających trawienie

Kto nie pił mięty podczas problemów żołądkowych różnego pochodzenia? Kiedy byłam dzieckiem, moja babcia zawsze parzyła mi miętkę. Mówiła wówczas: „…pij dziecko to najlepsze lekarstwo…”. Co najważniejsze, miała rację, gdyż nudności zawsze znikały, a apetyt wracał momentalnie. Dziś wiem, że to zasługa właściwości rozkurczowych. Mięta obniża napięcie mięśni gładkich, zwiększa produkcję soków trawiennych oraz poprawia perystaltykę jelit.

Mięta także to najlepszy środek chorą wątrobę i drogi żółciowe

Regularne spożywanie naparu zmniejsza wydzielanie żółci. 

Napar z mięty prawdopodobnie wyleczy opryszczkę, ale również poradzi sobie z przeziębieniem i ospą

Liście mięty, mają działanie przeciwświądowe  miejscowo znieczulające i przeciwzapalne. Schłodzony napar z mięty wywołuje uczucie chłodu. Zaleca się ich stosowanie w przebiegu ospy wietrznej. Napary zalecane są do inhalacji podczas problemów z zatokami.

Mięta pieprzowa to z pewnością najlepszy naturalny sposób na migreny

Zmniejsza napięcie i reguluje odczucia ciepła. Zalecam również miejscowe okłady z wychłodzonego naparu, ponieważ działają odprężająco.

Jak zrobić napar?

Zalej 1 łyżkę liści 1 i 1/2 lub 2 szklankami wrzącej wody. Parz pod przykryciem przez 10 minut. Pij po pół szklanki na 1 godzinę przed jedzeniem w nieżytach żołądka i braku łaknienia. Po posiłku napar z pewnością można stosować jako środek rozkurczowy, wiatropędny i żółciopędny.

Mięta jest składnikiem wielu mieszanek zdrowotnych oraz herbat, które polecamy z całego serca. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie. W przeciwieństwie do suplementów dostępnych na rynku nasze mieszanki składają się z tylko z naturalnych składników.

Tu kupisz: mięta

Miętę pieprzową bez dodatków

Mieszankę ziołowna Zapalenie pęcherza

Mieszankę ziołową na nadpotliwość Hot Pot

Mieszankę ziołową Na chorą Wątrobę

Mieszankę ziołową Dla mężczyzn na kondycję 

Mieszankę ziołową na menopauzę Dla kobiet

Jeszcze więcej produktów z miętą znajdziesz na naszej stronie internetowej www.herbacianawyspa.pl 

W związku z tym polecam serdecznie.

Dodaj komentarz